Kapla

Oyun hakkında:

Kapla pedagojik bir araç olarak eğitim sisteminde kullanılmaktadır. Sabitlenmeyen birbirinin tıpkısı parçaların kullanımı, çocukların 3 boyutlu uzayda materyalleri organize etme yeteneğini geliştirir, el becerilerini keşfetmelerini ve keskinleştirmelerini sağlar.

Oyun çocuğun geometri, fizik ve teknoloji ile ilgili temelleri anlamasına yardımcı olur. Onları sanatın, şekillerin ve hacimlerin dünyası ile tanıştırırken konsantrasyon ve dengenin gelişimini sağlar. Çocuk kendi başına olduğu gibi arkadaşları ile de oynayabilir. Kapla mantığa olduğu kadar yaratıcılığa da eş zamanlı bir şekilde hitap eder. Bu bakımdan beynin sol ve sağ yarım kürelerini aynı anda çalıştırma özelliğine sahiptir. Tüm yaşlara hitap eden ve sadece kendi hayal gücümüzle sınırlı olduğumuzu hissettiren bir oyundur.  3 yaşından itibaren büyüyen çocuğun gelişen öğrenme ihtiyaçlarını her evrede karşılamaya devam eder.

Haydi çocuklar,

Yapıştırıcı ya da birleştiricilere gerek yok. Ahşap parçaları toplayarak kuleler, binalar, anıtlar ve geometrik şekiller yapın. Denge ve oran anlayışı içerisinde mimari ve özgün tasarımlar yap.

Hayal gücünde sınır yok, yapıştırıcı yok, dengeye dikkat et ve şekilleri yapmaya başla…

KAPLA İLE ” CANLILAR DÜNYASI”

KAPLA İLE ” ULAŞIM ARAÇLARI”

KAPLA İLE ” ŞEHİR – MİMARİ”

www.zenginlestirilmisegitim.com

0 views

Konu Yorumları

*